open

Mikołajki w Software Camp odbędą się pod hasłem Wolnego Oprogramowania. Miasto Lublin wspólnie z Makerspace Lublin mają wyjątkową przyjemność zaprosić na Open Source Day, czyli“Wszystko co chciałeś wiedzieć, o wolnym oprogramowaniu, ale bałeś się zapytać.”

Co to jest #opensourceday?

“Dzień z Otwartym Oprogramowaniem.” to nowe wydarzenie na mapie lubelskiego IT.
#OpenSourceDay to jeden dzień wykładów i warsztatów o “wolnym” oprogramowaniu. To również wyjątkowa okazja dla każdego, kto chciałby przybliżyć sobie temat wolnego oprogramowania, otwartego kodu i praktycznych aspektów tych terminów, ale nie miał na to czasu, albo nie znalazł odpowiedniego miejsca.

Dla kogo #opensourceday?

Zajęcia adresowane są dla każdego, niezależnie od płci i wieku.

Jeżeli jednak już korzystasz z Linuksa na co dzień, lub zawodowo wykorzystujesz go w pracy, to na #opensourceday będziesz mógł zobaczyć inne podejście do tego tematu.
Program wydarzenia został zbudowany dla osób poszukujących kontaktu z Linuksem, GNU/GPL, lub zainteresowanych znalezieniem darmowej alternatywy dla płatnych rozwiązań.

Co ciekawego na #opensourceday?

Całość podzielona jest na bloki tematyczne:
“Wprowadzenie w świat Open Source”, gdzie przybliżymy opensourcową rewolucję, wyjaśnimy czym jest i skąd się wziął Linuks, a także zaczniemy poznawać od podstaw jedną z najpopularniejszych dystrybucji “na biurko” Ubuntu.
“Linux w praktyce”, poznacie narzędzia, dzięki którym rozwiążecie większość swoich codziennych problemów z komputerem i pracą w sieci.
“Linux dla profesjonalistów” – brzmi strasznie poważnie? Nie bójcie się podczas tej części nasi goście pokażą jak zarabiają i bawią się dzięki Linuksowi.
Michał Skałba opowie nam o Grafice 3D – modelowanie, animacja przy użyciu oprogramowania dostępnego na Linuksa.
Z drugiej strony Paweł Hadrian przybliży nam “świat dźwięków”. Tworzenie i mastering muzyki w środowisku dystrybucji o otwartym kodzie.
“Opensource od kuchni”, nie lada gratka dla programistów, hakerów i wszelkiej maści twórców oprogramowania, nawet tych na początku drogi. Podczas tej części będzie można poznać odpowiedź na pytanie, kto?, co? i czym rozwija wolne oprogramowanie.

Dodatkową atrakcją, będzie:
Drukarka 3D (Prusa i3) wykonana w idei opensource. Drukarka została zrealizowana na bazie projektu reprap.org i jest “żywym przykładem” lub właściwie fizyczną reprezentacją opensource i opensource hardware.

Kiedy, gdzie i za ile?

Zapraszamy 6 grudnia 2014 (zaczynamy o 9.00, kończymy o 17.00)
na ul. Zana 11a (Lublin) do budynku Software Camp (1 piętro, wejście od strony boiska)
Wydarzenie jest bezpłatne, dzięki realizacji w ramach projektu “Promocja głównych osi rozwoju regionu lubelskiego na przykładzie miast – Lublin i Puławy”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013″
jednak liczba miejsc jest ograniczona – tylko 32 osoby.
Rejestrację jest otwarta na stronie http://osd.evenea.pl/ Decyduje kolejność zgłoszeń.