Wirtualne Biuro to usługa, która w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności, także w Lublinie. Jest to rozwiązanie, po które sięgają zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i korporacje. Co sprawia, że tak się dzieje? Niewątpliwie są to korzyści.

PO PIERWSZE I MOŻE NAJWAŻNIEJSZE
Wirtualne biuro to minimalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wynajem lokalu biurowego to nie lada wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Oprócz samego czynszu dochodzą jeszcze koszty wyposażenia lokalu, koszty eksploatacyjne, koszty zatrudnienia pracowników administracyjnych. Kluczem do minimalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest OUTSOURSING PROCESÓW BIZNESOWYCH, czyli delegowanie na zewnątrz firmy, usług niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem jej działalności.

CO W PAKIECIE?
Oferta Wirtualnego Biura zawiera m.in. wirtualny adres, czyli użyczenie adresu na potrzeby rejestracji firmy oraz dostęp do indywidualnej skrytki pocztowej, obsługę korespondencji, obsługę sekretarską, dedykowany numer telefonu i faks wraz z obsługą połączeń przychodzących– innymi słowami – KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ BIURA w postaci e-sekretariatu.

OSZCZĘDNOŚCI… CZYLI ILE TO KOSZTUJE?
Koszty wynajmu Wirtualnego Biura w Lublinie są o niebo niższe, niż wynajem tradycyjnego biura, a dodatkowo przedsiębiorca ma do dyspozycji pełną infrastrukturę biurową! Podstawowy pakiet to tylko 59 zł netto/miesiąc. Wynajem e-biura opiera się na elastycznym abonamencie, który można przedłużać z miesiąca na miesiąc- wynajem biura to z reguły zobowiązanie na kilkanaście miesięcy.

WIRTUALNE BIURO=PRESTIŻ
Z cała pewnością każdy przedsiębiorca zdaje sobie dziś sprawę jak ważny dla rozwoju firmy jest prestiż. Posiadanie atrakcyjnego adresu to połowa sukcesu, dziś w dobie telefonów komórkowych duże znaczenie w oczach klientów ma posiadanie stacjonarnego telefonu oraz obsługa telefoniczna. Taka usługę również można otrzymać w pakiecie Wirtualnego Biura.
Wszystkie wymienione czynniki powodują, że na rynku Wirtualnych Biur w Lublinie panuje tendencja wzrostowa. Według prognoz, trend ten będzie się utrzymywać przez wiele lat.

Małgorzata Oleksiak
Software Camp