Coworking jest świetną alternatywą dla wynajmu drogiego biura. Oprócz niskiej ceny za wynajem jakie proponują centra coworkingowe w Lublinie przedsiębiorca generuje również dodatkowe oszczędności w postaci braku konieczności zakupu sprzętu biurowego. Możemy dysponować siedzibą swojej firmy w prestiżowej lokalizacji oraz korzystać z biura wedle potrzeb – od jednorazowych wizyt po możliwość pracy dzień w dzień, także w nieszablonowych godzinach. Dzięki coworkingowi freelancerzy zyskują swobodę działań oraz mogą oddzielić sferę prywatną od zawodowej.
Kolejną korzyścią najmu biurka jest wizerunek firmy. Przestronne sale konferencyjne jakie oferują biura coworkingowe w Lublinie stwarzają idealną atmosferę i neutralny grunt do prowadzenia negocjacji handlowych, mediacji, inspirujących burzy mózgów lub podsumowania dotychczasowych działań. Klienci freelancera posiadającego siedzibę firmy w centrum biznesowym widzą w nim profesjonalistę. To również sposób na zachowanie większej intymności aniżeli w miejscu publicznym.
Idea coworkingu wiąże się nie tylko ze stworzeniem alternatywy dla tradycyjnego biura, ale także możliwością poznania ludzi o podobnym podejściu do pracy. Jednym z ważniejszych czynników sukcesu w biznesie jest wychodzenie do ludzi i uprawianie aktywnego networkingu, w tej kwestii coworking sprawdza się idealnie.
Coworking polecamy szczególnie mikroprzedsiębiorcom, freelancerom oraz wolnym strzelcom, ale też każdemu kto w miejscu pracy szuka niezależności, elastyczności, dostępności, otwartości i współpracy czyli idealnego ekosystemu dla osiągniecia sukcesu biznesowego. Obserwujemy stale rosnącą społeczność zadowolonych coworkerów w Lublinie co jest jednoznacznym potwierdzeniem, że pomysł ten się sprawdza.

Marta Klimek
Koordynator Inkubatora Software Camp